1 Ayda 4 Kilo Zayıflatan Tarçınlı Süt Tarifi

1 Ayda 4 Kilo Zayıflatan Tarçınlı Süt Tarifi

Kilo problemi olan bayanlar ve erkekler için metabolizmayı hızlandıracak, sindirim sistemi problemlerini ortadan kaldıracak çok kolay bir tarif paylaşıyoruz. Bu tarifi uygulayarak 1 ayda 4 kiloya kadar zayıflama imkanına sahip olacaksınız.

Bildiğiniz üzere kilo problemlerinin en temel nedeni; metabolizma yavaşlığıdır. İstediğiniz diyet listesini uygulayın, aç kalın ama metabolizmanız yavaşsa zayıflayamazsınız. Zayıflamak için öncelikle sindirim sistemi problemlerini ortadan kaldırmanız gerekmektedir. Sindirim sistemi sorunlarını yok etmek ve metabolizmayı hızlandırmak için de doğal besinlerden faydalanabilirsiniz. Metabolizma hızlandırıcı özelliği olan besinler arasında en çok tavsiye edileni süt ve tarçındır. Peki, tarçınlı süt ile nasıl kilo verirsiniz ve tarçınlı süt içerken nelere dikkat etmeniz gerekiyor? Bu soruların cevabını aşağıdaki satırlarda inceleyebilirsiniz.

[reklam1]

Kilo Vermeye Yardımcı, Metabolizma Hızlandıran Tarçınlı Süt 

Sütün içinde yer alan protein, metabolizmayı hızlandırıcı etkiye sahiptir ve hızlı yağ yakımını kolaylaştırır.  Tarçın ise vücuttaki zararlı toksinleri uzaklaştırmada etkilidir. Vücudunuzdaki zararlı toksinleri yok ederek, karaciğer ve sindirim sisteminizin daha iyi çalışmasını sağlar. Bu yüzden tarçınlı süt içmek hem zayıflatır hem de vücut için sağlıklıdır.

Tarçınlı süt içerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan en önceliği; tatlı ve şekerden kesinlikle uzak durmaktır. Tarçınlı süt içine kesinlikle şeker eklemeyin ve sade olarak tüketin. Öğünlerinizi azaltarak yiyin ve bol bol meyve ile salata tüketmeye özen gösterin. Ayrıca, akşam saat 8den sonra kesinlikle yemek yemeyin.

Tarçınlı Süt Tarifi:

1 su bardağı az yağlı veya light sütü iyice ısıtın. Isıttığınız sütün içine 1 tatlı kaşığı kadar tarçın ekleyip karıştırın. Ara öğün yerine de geçebilen bu tarçınlı sütü, ikindi vaktinde rahatlıkla tüketebilirsiniz. Ayrıca, her gece yatmadan önce tarçınlı süt içerek metabolizmanızı hızlandırmaya katkı sağlayabilirsiniz. Her gün 2 kez tükettiğiniz tarçınlı süt ile metabolizmanız daha iyi çalışacak ve yediklerinizi daha kısa sürede yakabileceksiniz. Eğer süte alerjiniz veya kronik bir rahatsızlığınız var ise, doktorunuza danışmadan tarçınlı süt içmenizi önermiyoruz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir