Ameliyatsız Yöntemler ile Mide Küçültme

Ameliyatsız Yöntemler ile Mide Küçültme

Mide küçültme ameliyatlarının oldukça fazla yaygınlaştığı günümüzde, doğal yöntemler ile de mide küçültülebildiğini belirtmek istiyoruz. Mide küçültüp, zayıflamak için tehlikeli ameliyatlara girmenize gerek yok.

Kilo almanın en büyük etkeni, midenin genişlemesidir. Yedikçe genişleyebilen bir yapıya sahip olan mide, ne kadar çok büyüme gösterirse, doyma oranı o kadar zorlaşıyor. Zayıflayabilmek için öncelikle midenin küçülmesi gerekmektedir. Mide küçüldüğünde, daha az yemek yiyerek doygunluk hissine kavuşursunuz ve zamanla vücudunuz olması gereken kiloya düşer. Mide küçültmek için çeşitli yöntemler mevcut. Bunların en dikkat çekeni, mide küçültme ameliyatlarıdır. Mide küçültme ameliyatı ile midenizin genişleyen bölümleri kesilir veya kelepçe takılır. Bu ameliyatı her bünye kaldırmamaktadır ve ölüme kadar sonuçlar doğurmaktadır.

Mide küçültme için ameliyatsız olarak uygulayabileceğiniz yöntemler mevcut. Doğal yöntemler ile mide küçültmek için aşağıdaki tavsiyeleri uygulayabilirsiniz.

[reklam1]

1- Öncelikle midenizi sık sık ve düşük miktarda, düşük kalorili yiyecekler ile doldurursanız bir süre sonra midenizde küçülme oluşacaktır. Bu konuya dikkat ederek, gün içerisinde küçük porsiyonlar ile sık sık beslenmeye özen gösterin.

2- Depresyon gibi duygu değişimleri, çok yemek yiyerek kilo almanıza neden olmaktadır. Depresyon durumlarında ilk yapmanız gereken beslenme alışkanlığınızı düzene sokmaktır.

3- Ana öğünlercen önce mutlaka ara öğünler tüketerek ani şeker düşmelerinin önüne geçmelisiniz.

4- Mide genişlemesine neden olan en tehlikeli besinler, asitli içeceklerdir. Asitli içecekleri hayatınızdan çıkararak midenizin küçülmesini sağlayabilirsiniz.

5- Bulgur gibi besinler, midenizdeki su ile birleşince şişmektedir ve midenizi genişletmektedir. Bu tür besinleri olabildiğice az tüketmeye çalışmalısınız.

6- Bol yeşillikli besinleri tüketerek, midenizin tok durmasını sağlayabilirsiniz. Bu nedenle her öğünde mutlaka bol yeşillikli, yağsız salata tüketmeye özen göstermelisiniz.

7- Yumurta, süt, et, yoğurt gibi proteini yüksek besinler, vücudunuzdaki kas oranını güçlendirmektedir ve yağ yakmanıza yardımcı olur. Öğünlerinizde mutlaka yağsız protein ağırlıklı beslenmeye çalışın.

8-  Gün içerisinde mutlaka bol yeşillik, salata ve su tüketmeye gayret edin. Ayrıca, yeşil çay tüketiminizi arttırarak metabolizmanızı da güçlendirebilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir