Bel Bölgesini İnceltmek için Tavsiyeler

bel-bolgesini-inceltmek
bel-bolgesini-inceltmek

Bel Bölgesini İnceltmek için Tavsiyeler

Bel bölgesi yağlanması, hem kadınlarda hem de erkeklerde meydana gelen bir durumdur. Bölgesel kilo almanın ortaya çıkardığı bel bölgesi yağlanması, farklı nedenlerden oluşabilir. Yağlanan bel bölgesini eritmek için diyet ve egzersiz yapılabilir.

Bel Bölgesi Yağlanması Neden Olur?

Bel bölgesi yağlanması, kişilerin yaşına, vücut tipine, beslenme ve uyku düzenine, yaptığı fiziksel aktivitelere bağlı olarak meydana gelir. Beslenmenin, şeker ve karbonhidrat ağırlıklı olması bel bölgesi yağlanması riskini yükseltir. Uyku düzensizliği de ödem oluşturarak beldeki yağlanmayı arttırır.

Bel Bölgesi Yağlanmasını Önlemek İçin Neler Yapılır?

Bel bölgesi yağlanması meydana gelmeden kişiler önlem almalıdır. İşlenmiş gıdalardan uzak durmak, tatlı tüketimini azaltmak, fazla yağlı yemekler yemekten kaçınmak, düzenli beslenmek, sebze ve meyve tüketmek, bol su içmek,  egzersiz ve yürüyüş yapmak bel bölgesi yağlanmasını önlemek için yapılması gereken unsurlardır.

[reklam1]

Yağlanan Bel Nasıl İnceltilir 

Bel bölgesindeki yağların yakılması için mutlaka diyet yapılmalıdır. Sağlıklı ve düzenli bir diyet ile fazla yağlardan kurtulmak mümkün. Diyet listesi yaşa, kiloya ve yaşam tarzına göre oluşturulmalıdır. Fakat bel bölgesi yağlarından kurtulmak için yalnızca diyet yapmak yeterli değildir. Yürüyüş, fazla kilolardan kurtulmak için en iyi yöntemdir. Haftada iki üç kez egzersiz yapmak da verilen kilonun kalıcı olmasını ve vücudun sıkılaşmasını sağlar.

Bel Bölgesindeki Yağları Yakacak Egzersizler Nelerdir?

Beldeki yağları yakmak için yapılması gereken egzersizlerin başında tempolu yürüyüş ve koşu geliyor. Spor salonunda yapılacak egzersizlerin yanı sıra evde de kısa süreli egzersizler yapılarak yağlar yakılabilir. Mekik çekmek ve sopa çevirme hareketini yapmak en etkili hareketlerdir.

İncecik Bir Bel İçin Kür Tarifi

  • 1 adet salatalık
  • 3-4 dal semizotu
  • 1/2 adet kabak
  • 1 fındık büyüklüğü kadar taze zencefil
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 çay bardağı su veya maden suyu

Malzemeler blenderdan geçirilip karışım haline getirilir. Hazırlanan kür  hafta boyunca günün bir ara öğününde düzenli olarak tüketilmelidir. Gündüzleri hazırlama ve tüketme imkanı olmayan kişiler de gece ara öğünü olarak tüketebilirler.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir