Diyeti Bozmamak için 5 Altın Kural

Diyeti Bozmamak için 5 Altın Kural

Özellikle kadınlar sürekli diyet listeleri araştırarak zayıflamaya çalışırlar ancak, araştırmalara göre diyete başlayanların yüzden doksanı 1 hafta bile dolmadan diyeti bırakıyor. Hayal ettiğiniz vücuda ulaşmak için çeşitli diyetler uygulamanız şarttır. Diyet listelerini bulmak, diyetleri uygulamaya başlamak kolaydır ancak, istikrarlı olmak sanıldığı kadar kolay değildir. İnternette, dergilerde, gazetelerde sürekli diyet listeleri paylaşılır. Bu kadar çok diyet listesinin paylaşılıyor olması, kişinin kendisi için en uygun ve bırakmayacağı bir diyeti seçebilmesi içindir. Diyet uygulamanızı yarıdan kesmeden kararlı bir şekilde devam ederseniz ve diyet listesindeki öğünlere fazladan yiyecekler eklemezseniz, kısa sürede olumlu sonuç almaya başlarsınız.

Diyet yaparken kararlı olmak için dikkat etmeniz gereken 5 altın kuralı sizler için paylaşıyoruz. Diyetisyenler tarafından paylaşılan bu kurallar ile siz de diyetinizde istikrar sağlayabilirsiniz.

[reklam1]

Diyette kararlı olmak için 5 altın kural:

  • Sürekli Tartılmayın: Sık sık kilonuzu kontrol etmek için tartılırsanız, cesaretiniz kırılır ve devam edemezsiniz. Çünkü, gün içerisinde çeşitli sebeplerden dolu oluşan ödem, bağırsakların yavaş çalışması gibi nedenlerle kilonuz yanıltıcı bir rakamda çıkabilir.
  • Beslenmenizi Not Alın : Gün boyunca yediğiniz, içtiğiniz her şeyi saatine göre mutlaka not edin ve sürekli kontrol edin. Bu şekilde gün içerisinde yediklerinizin kalorisini de hesaplamış ve neyin eksik neyin fazla olduğunu görmüş olursunuz.
  • Haftada Bir Öğün Ödül : Yasaklı yiyecekleri tamamen hayatınızdan çıkarmak sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Yasak olan yiyecekler her zaman daha cazip geleceği için haftada 1 gün 1 öğünü bu yasaklı yiyeceklerden en çok istediğinizle tüketebilirsiniz.
  • Büyük Hedefler Koymayın : Gözünüzü korkutacak kadar büyük hedefler koymayın. Mesela, 15 kilo gibi bir hedef büyüktür bu yüzden 3 kiloluk hedefler koyun ve başardıkça yeni hedef belirleyin.
  • Her gün aynı besinleri tüketmeyin : Diyet listenizde seçim yaparken her gün aynı yiyeceklerin olduğu diyetleri seçmeyin. Bu diyetler size sıkıcı gelebilir ve devam etmenizi zorlaştırır.

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir