Ev Yapımı Yağ Yakan Çay Tarifi

Ev Yapımı Yağ Yakan Çay Tarifi

Fazla yağları yakmak için yalnızca diyet yeterli olmayabilir ve yapılan diyet doğal tariflerden oluşan yağ yakıcı içecekler ile desteklenebilir. Tamamen doğal ürünler içeren yağ yakıcı kür ve içecekler, kilo vermeyi ve fazla yağlardan kurtulmayı sağlar.

Tamamen doğal malzemeler ile evde hazırlayacağınız yağ yakan çay tarifi ile metabolizmanızı hızlandıracak ve kilo vereceksiniz. Özellikle göbek ve karın bölgesindeki yağları yakan çayın yapımı ulaşılabilir malzemelerden ve oldukça kolay bir yapım aşamasından oluşuyor. Hazırlanan çaydan beklenen etkiyi görmek için her gün düzenli olarak tüketmek çok önemlidir. Çay metabolizmanızı hızlandırarak kilo vermenizi sağlarken aynı zamanda daha düzenli bir yemek alışkanlığı edinmeniz için kan şekerinizi düzenleyecek ve çabuk acıkmanızı engelleyecektir.

Yağ yakan çayı düzenli olarak tüketirken her gün 8-15 bardak su içmeli ve vücudunuzun dengesini korumalısınız. Bu alışkanlık ile daha düzenli ve sağlıklı bir sindirim sisteminiz olacaktır. Beslenmenizde ise sebze ve meyvelere mutlaka yer verin. Böylelikle sıkı diyetler yapmanıza gerek kalmadan en sağlıklı biçimde kilo vereceksiniz.

[reklam1]

Çay İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı kadar kuru nane
  • 1 tatlı kaşığı kadar hibisküs çayı
  • 1 çay kaşığı karabiber
  • 4 bardak sıcak su

Çayın Hazırlanışı

Malzemelerin tümünü sürahiye veya  bitki çayı demleme aparatına alıp güzelce karıştırın. Daha sonra kapağını kapatın ve demlenmesi için 5 dakika bekletin.  Gün içerisinde hazırladığınız çayın tamamını bitirin. Önemli nokta ise çayı her gün taze olarak yapıp içmeniz. Hazırladığınız çayı uzun süre bekletmeyin ve taze olarak tüketmeye çalışın. Sıcak günlerde çayı buzdolabında bekleterek de tüketebilirsiniz.

Önemli bilgiler

Hibisküs çayı, içerisinde barındırdığı C vitamini ve demir özleri ile göbek ve karın bölgesindeki yağların yakımını sağlamaktadır. Emziren anneler için de oldukça faydalıdır ve uygundur.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir