Fazla Kilolardan Kurtaran 6 Yemek Tarifi

Fazla Kilolardan Kurtaran 6 Yemek Tarifi

Fazla kilolardan kurtulmanın ilk adımı diyet yapmak olsa da doğru beslenme ve doğru yemek tarifleri ile de zayıflamak ve forma ulaşmak mümkün oluyor. Kilo vermeye yardımcı olarak hazırlanan yemekler denilince akla her ne kadar brokoli, karnabar gibi sebzeler gelse de aslında durum bunu tam tersi. Ekmek, et, tatlılar ve hamur işlerinin doğru tarifler ve doğru miktarlarda hazırlanması, fazla kilolardan kurtulmayı ve formda kalmayı sağlıyor. 

Fazla Kilolardan Kurtaran 6 Yemek ve Tarifi

1- Kahvaltıyı Güzelleştiren Omlet

Sağlıklı beslenmek ve kilo vermek için yapılan ilk adım kahvaltıdır. Güne oldukça doyurucu ve keyifli bir kahvaltı ile başlamak için brokoli parçalarını kullanarak az yağlı bir omlet yapın.

2- Acı Soslu Izgara Tavuk

Tavuk protein bakımından oldukça zengin ve kalori değeri düşük olan bir besin olması ile diyet listelerinde mutlaka yer almalıdır. Diyetinizdeki akşam yemeğini acı sos ile marine ettiğiniz tavuk etlerini ızgarada pişirerek oluşturun.

[reklam1]

3- Kepek Ekmeği ile Hazırlanan Hamburger

Hamburger içerisinde bulunan et, yeşillik ve soğan ile oldukça doyurucu ve yararlı bir yemektir. Hamburgerinizi kilo aldırmayacak biçimde kepek ekmeği ile hazırlayın.

4- Pirinçten Pilav Yerine Salata

Pilav, kalori değeri yüksek bir yemektir. Pirinç severler, pilav yerine salatasını tüketebilirler. Siz de pirinciniz ile pilav yapmak yerine oldukça sağlıklı ve doyurucu bir salata yapabilirsiniz.

5- Kepekli ve Sağlıklı Makarna

Makarna vazgeçilmez lezzette bir yemektir. Diyet yapanlar için sakıncalı gibi görünse de kepekli olarak tercih edilmesi, hem sağlıklı hem de az kalorili olacaktır. Siz de makarnanızı kepekli tercih edin ve içerisine domates, biber ekleyin.

6- Öğle Yemeğinde Nohut Salatası

Nohut, bakliyatlar içerisinde yer alan en sağlıklı besinlerden biridir. Yemeğinin yanı sıra salatası da oldukça doyurucu bir çeşittir. Öğle yemeğiniz için geceden haşladığınız nohutları kullanarak yeşillikli ve peynirli bir salata yapabilirsiniz. 

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir