Göbek Yağlarını Eriten 3 Kür Tarifi

Göbek Yağlarını Eriten 3 Kür Tarifi

Göbek yağları, kişilerin sağlıksız beslenmesi, hareketsiz bir yaşam sürmesi ve uyku düzenin bozuk olmasına bağlı olarak ortaya çıkar. Göbek yağlanmasını önlemek ve bu bölgedeki yağlardan kurtulmak için bu üç unsur dikkate alınmalıdır. İşlenmiş ve hazır besinler yerine, sağlıklı ve doğal besinler tercih etmek, her gün mutlaka 7-8 saat uyumak ve olabildiğince hareket etmek, bel ve göbek bölgesindeki yağlanmaları önler.

Göbek yağlarını yakan kürler hazırlayarak, fazla yağlardan kurtulmak ve fit bir görünüme ulaşmak mümkün oluyor. Bu kürler hemen herkesin evinde bulunan malzemeler ile kolayca yapılan tariflerden oluşuyor.

[reklam1]

Kürler ve Tarifleri;

1- Zencefilli Kür

Zencefil, sayısız faydası bulunan, vücudu güçlendiren ve yağ yakıcı özelliği bulunan bir baharat çeşidi. Ayrıca zencefil göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için bire birdir. Aktardan aldığınız zencefil, tarçın ve zerdeçalı bir kabın içerisinde karıştırın. Bir kase yoğurdun içine bu karışımdan bir tatlı kaşığı kadar ekleyin ve karıştırın. Bu şekilde hazırladığınız kürü haftada 2 kez gece yatmadan hemen önce tüketin.

2- Soğan Kürü

Soğan, her mutfakta bulunan ve hemen her yemekte kullanılan eşsiz bir besindir. Sağlığa bir çok faydası bulunan soğan, göbek yağlarından kurtulmak için de tüketilir. 1 dal taze soğanı 4 dal taze nane ile birlikte incecik doğrayın. Bu ikiliye bir avuç semizotu karıştırın. Karışımı yoğurt ile karıştırın ve kürünüzü oluşturun. Hazırladığınız kürü haftada 3 kez ara öğün olarak tüketin.

3- Nane ve Limon Kürü

Salatalarda kullandığınız mis kokulu 3 dal taze fesleğen ve 3 dal taze naneyi ince ince doğrayın. Bir adet limonun suyunu sıkın ve yeşillikler ile birlikte yoğurdun içine ekleyin. Mis kokan bu kürü, haftada 2 kez taze olarak hazırlayın. Kürü haftada 2 veya 3 kez ara öğünlerde tüketin.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir