Halsizliğe İyi Gelen Bitkiler Nelerdir ?

Halsizliğe İyi Gelen Bitkiler Nelerdir
Halsizliğe İyi Gelen Bitkiler Nelerdir

Halsizlik hayatımızı oldukça etkileyen büyük bir problemdir. Özellikle çalışma hayatımızda enerjimizin kaybedilmesinden kaynaklanan performans düşüklüğüne neden olduğu için çok daha büyük sorunlara yol açabilmektedir.

[reklam2]

Halsizliğin nedenleri nelerdir ?

Halsizliğin ve enerji kaybının çok farklı nedenleri olabilir. Bu durum, vücudumuzdaki ciddi problemlerin veya bir hastalığın belirtilerinin habercisi olabilir. Bu belirtilerin iyi bir şekilde araştırılması, halsizlikten kurtulmak adına oldukça önemlidir. Bunun için ilk başvuracağımız yer doktorumuz olacaktır.

Eğer herhangi bir hastalık belirtisi bulunamazsa, o zaman aşağıda vereceğimiz doğal bitkisel ( şifalı bitkiler ) yöntemleri kullanarak halsizlikten kurtulmanın adımlarını atacağız.

[reklam1]

Halsizliğe hangi bitkiler iyi gelir ?

Formül 1 – Bir su bardağı kaynar suyun içine pelin otu, 1 çay kaşığı esmer şeker ve bir tatlı kaşığı bal ekleyip karıştırıldıktan sonra hazırladığımız karışım içilir.

Formül 2 – Deniz yosununu, ceviz yaprağını, çam iğnelerini ve kekik bitkilerini kaynar suyun içinde karıştırıp, bu suyla banyo yaparsanız size güzel bir zindelik kazandıracaktır.

Formül 3 – Su içme ihtiyacı hissettiğiniz zaman, içeceğiniz her seferde suyun içine biraz limon suyu ekleyerek içerseniz bu halsizliğinize iyi gelecektir.

Formül 4 – Bir adet şeftaliyi, iki adet eriği ve iki adet bademin çekirdeklerini çıkarıp blendırdan geçirip yediğiniz takdirde bu vücudunuza enerji verecektir.

Formül 5 – Bir tencerenin içerisinde, 250 gram kırmızı et ve 4 su bardağı su kaynatılıp sonra etin suyu süzülür, et suyunun içerisine 2 tatlı kaşığı bal ve 1 çay kaşığı herhangi bir çeşit sirke ilave edilip şerbet yapılır ve aç karnına bu şerbetten birer bardak içilir.

Halsizlikten kurtulup enerjiyle dolmanız dileğiyle. Sağlıklı ve mutlu hayatlar dilerim.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir