Kabızlığı Gideren, Zayıflamaya Yardımcı Tarif

Kabızlığı Gideren, Zayıflamaya Yardımcı Tarif

Zayıflayamamanın en büyük nedenlerinden biri kabızlıktır. Kabızlığın çeşitli nedenleri vardır. Bunlardan en çok karşılaşılanı metabolizma yavaşlığıdır. Metabolizması yavaş kişiler, yediklerini kolay sindiremezler ve akabinde de kabızlık yaşanması kaçınılmaz olur. Kabızlığı yaşayan kişilerin büyük bir çoğunluğunun da kilo problemi oluşmaktadır. Yediklerini sindiremedikleri için kilolarında ve bölgesel yağlanmalarda artış meydana gelir. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için öncelikle sağlık sorunlarımızı bilmemiz ve bunları düzene koymak için harekete geçmemiz gerekiyor.

Kilo vermek için kabızlığın giderilmesi büyük rol oynamaktadır. Kabızlığı gideren, metabolizmayı hızlandıran çok çeşitli bitki ve baharatlar vardır. Doğanın bize sunduğu nimetlerden faydalanarak, çeşitli sağlık sorunlarımızı iyileştirebilir ve hayal ettiğimiz görünüme kavuşabiliriz.

[reklam1]

Doğal besinlerle hazırlanan çeşitli kür ve detoks içecekleri arasında kabızlığı gidermede etkili olan bir tarif ile karşınızdayız. Bu tarifin içinde tarçın, hurma ve elma yer almaktadır. Şifa deposu olan bu besinler, kan şekerinizi dengede tutmaya da yardımcı olacaktır. Özellikle elma ve hurma içindeki llifler sayesinde bağırsaklarınız daha iyi çalışır hale gelecektir. Bağırsaklarınızı çalıştırarak kabızlık sorununuzu ortadan kaldıran bu içecek sayesinde gün boyunca tokluk hissini de yaşayacak ve fazla kilo almamış olacaksınız.

 

Zayıflamaya Yardımcı ve Kabızlığı Gideren İçecek

Malzemeler,

  • 2 su bardağı kadar sıcak su
  • 1 tane doğranmış hurma
  • 1 tane çubuk tarçın
  • 1 adet küçük boyutta dilimlenmiş elma

Hazırlanışı,

  1. Tüm malzemeleri küçük bir tencere içine ekleyip karıştırın.
  2. Bir süre kaynatıp ve ardından tencerenin kapağını kapatın.
  3. En az 3 saat kadar demlenmesi için bekletin ve sonra suyu içerek tüketin.
  4. İçinde kalan elma ve hurmayı yiyebilirsiniz.

NOT: Kronik bir rahatsızlığınız, ilaç kullanımınız veya hamile, emziren bir anne iseniz bu tarifi uygulamadan önce doktorunuza danışmalısınız. Doktorunuzun onayını aldıktan sonra uygulayabilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir