Karaciğer Detoksu, Yağ Yakarak Zayıflatan Tarif

Karaciğer Detoksu, Yağ Yakarak Zayıflatan Tarif

Karaciğer sağlığı metabolizma için büyük önem taşımaktadır. Bir çok kişi fazla kilolarından şikayet ederken asıl sorunun kaynağını bilmemektedir. Karaciğerde oluşan problemlerle metabolizma yavaşlar ve yediğiniz en ufak gıda kilo almanıza neden olur.

Zayıflamak için öncelikle sağlık problemlerini ortadan kaldırmalıyız. Zayıflamanın en büyük düşmanı sindirim sistemi problemidir. Sindirim sisteminin bozulmasında da büyük bir etken olarak Karaciğer problemleri geçmektedir. Karaciğer yağlanması gibi sağlık sorunları, sindirim sistemini yavaşlatır ve sizin kilo almanıza neden olur.

Karaciğerde biriken toksinlerin yoğunluğu, doğru biçimde çalışmasına engel olmaktadır. Bu da zamanla bir çok sağlık sorununu beraberinde getirmektedir. İlk karşılaşılan problem yağ yakımını güçlendiren metabolizma yavaşlaması. Sağlıksız çalışan karaciğer, kilo almaya neden olur.

[reklam1]

Düzenli olarak karaciğer detoksifikasyonu yaparsanız, yağ hücrelerinin kırılması ve zayıflamak için büyük ölçüde katkı sağlamış olursunuz. Bu tarif ile karaciğer detoksu yaparak, vücudunuzdaki istenmeyen yağların erimesine katkı sağlarsınız.

Bu detoks içeceğini 3 gün tükettiğinizde, karaciğer üzerindeki tüm toksinlerden kurtulmuş olursunuz.

Malzemeler

  • Kıyılmış maydanoz bir fincan
  • 5 adet kereviz sapları
  • 6 bardak su
  • 3 limon

Hazırlanışı

Öncelikle malzemelerin hepsini iyice yıkayarak başlayın. Limonun organik olduğundan emin olmalısınız. Su hariç tüm malzemeyi karıştırın ve sonra su ekleyip iyice tekrar karıştırın. Karaciğer detoks içeceğiniz hazır!

En iyi sonucu elde etmek için, tercihen yemeklerden önce günde 3 kez 2’şer bardak şeklinde tüketin. Önümüzdeki 3 gün boyunca bu şekilde tüketmeye devam edin. Daha sonra 1 hafta ara verip tekrar aynı şekilde 3 günlük periyotla tüketmeye devam edin. Bu süre içinde faydasını görebilmek için ağır yemeklerden kaçının. Diyet yapmanızı önermiyoruz, sadece yediğiniz yemeklerin çok ağır yağlı ve hamurlu olmamasına özen gösterin.

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir