Kilo Aldırmayan, Sağlıklı 10 Abur Cubur Tavsiyesi

Kilo Aldırmayan, Sağlıklı 10 Abur Cubur Tavsiyesi

Abur cubur diye tabir ettiğimiz atıştırmalıklar, hayatımızın olmazsa olmazlarıdır. Ancak, sevimli gibi görünen bu aburcuburlar içerdikleri yüksek kalori ile çok ciddi kilo tehlikesi oluşturmaktadır.

Kilo aldıran en zararlı besinler olan abur cuburları bir kenara bıraktıracak 10 farklı tavsiyemiz var. Tavsiye ettiğimiz bu aburcuburlar kilo aldırmıyor ve oldukça sağlıklı.

1- Kuru üzüm ve leblebi karışımı: Birşeyler atıştırmak istediğiniz zaman sizin için büyük bir kurtarıcı olarak kuru üzüm ve leblebi karışımını öneriyoruz.

2- Fındık ve kuru üzüm karışımı: Fındık ve üzüm karışımı kilo aldırmadığı gibi aynı zamanda kilo vermeye yardımcı oluyor. Fındık ve kuru üzümü birlikte tüketerek, metabolizmanızı hızlandırabilir ve zayıflamanıza destek vermiş olabilirsiniz.
3- Ceviz: Metabolizmayı hızlandırmada büyük rol oynayan cevizi tüketerek yağlarınızı da eritebilirsiniz. Ayrıca, enerji verme potansiyeli yüksek olan ceviz sayesinde gün içinde kendinizi dinamik hissedersiniz.

4- Peynir ve maydanoz ile sandviç: Çoğu zaman açlığımızı bastırmak için tükettiğimiz peynir ekmek ikilisi, maydanoz ile güçlendirildiğinde muhteşem bir metabolizma hızlandırıcı olarak karşımıza çıkıyor.

[reklam1]

5- Yoğurt ve maydanoz karışımı: Yoğurdun içinde bulunan kalsiyum yağ yakmayı hızlandırıp, ödemi azaltıyor ve kan dolaşımını açarak kilo vermemize yardımcı oluyor. Her gece yatmadan önce yoğurt ile maydanoz karışımını tüketirsek, yavaşlayan metabolizmamız hızlanır ve kilo vermeyi hızlandırmış oluruz.

6- Yoğurt, yulaf ezmesi ve ceviz: Yoğurt, yulaf ezmesi ve ceviz karışımından hazırlayacağınız bu aperatif öğün ile sindirim sistemi problemleriniz giderilecek ve metabolizma daha hızlı çalışacaktır.

7- Meyveli probiyotik yoğurtlar : Bu yoğurtlar, hem eğlenceli bir atıştırmalık hem de kilo vermeniz için ihtiyacınız olan metabolizma hızlandırmasına yardımcıdır.

8- Ayran: Serinlemek istediğiniz büyük bir kurtarıcı olarak karşımıza çıkan Ayran, aynı zamanda oldukça sağlıklı bir içecektir. Ayran ile soda karışımını tükettiğinizde vücudunuzdaki su kaybını dengelemiş olursunuz.

9- Süt: Sütü sıcak olarak tükettiğinizde iyi bir tokluk hissi kazandıracaktır. Sütü kahve ile birlikte tükettiğiniz yağ yakımına ve metabolizma hızlandırmaya katkı sağlayacaktır.

10- Süt ve Bitter Çikolata : Sütün içine az miktarda katacağınız bitter çikolata, sizin için mutluluk verici ve metabolizma hızlandırıcı bir abur cubur olacaktır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir