Kilo Verdiren Sebze ve Meyve Suları

Zayıflamak için sebzelerin ne kadar önemli olduğunu söylememize gerek yok. Sebzeler, kilo aldırmadığı gibi zayıflamamıza da yardımcı olmaktadırlar. Ayrıca sağlığımız için de büyük faydaları olan sebzeleri tüketerek, sindirim sistemimizi de düzene sokabiliriz. Sindirim sisteminizi düzene sokarak zayıflamayı çok iyi hızlandırabilirsiniz.

Kilo vermek için büyük faydası olan sebze ve meyveler ile hazırlanan içecek tariflerini sizler için derledik. Zayıflatan sebze ve meyve suları sayesinde vücudunuzdaki fazla kilolardan kısa sürede kurtulma imkanına sahip olacaksınız.

[reklam1]

Kilo Verdiren Sebze ve Meyve Sularının Hazırlanışı

  • Salatalıklı İçecek : 1 litre kadar içme suyu içine 5-6 adet salatalığı ince ince dilimleyerek atın ve karıştırın. Bu içeceği gün içinde sürekli içerek tüketin. Salatalık suyu sayesinde vücuttaki zararlı toksinlerin atılmasını sağlar ve metabolizmayı hızlandırabilirsiniz.
  • Kırmızı Meyveli İçecek : Kırmızı meyveler arasında yer alan yaban mersini ve birkaç adet çileği 1 litrelik içme suyu içine atıp karıştırın. Oldukça güzel bir tadı olan bu içecek sayesinde bağışıklık sisteminiz de güçlenecektir.
  • Kırmızı Biberli İçecek : Her sabah kalktığınızda sıcak su içerisine 1 tatlı kaşığı kadar pul biber ekleyin ve bununla birlikte 1 çay kaşığı ucu kadar tuz ekleyip iyice karıştırın. Bu içeceği her sabah tüketirseniz sindirim sisteminiz güçlenir ve metabolizmanız hızlanır.
  • Narenciyeli Su : C vitamini içeriği ile güçlü olan limon türü narenciye meyvelerinin suyu, vücudunuz için tam bir yağ yakıcı görevi üstlenmektedir. Her sabah bu narenciye sularından tüketirseniz, metabolizmanız hızlanacak ve daha kolay zayıflayabileceksiniz. 1 litre kadar içme suyunun içine 1 adet limonu dilimleyin ve gün boyunca bu suyu tüketin.
  • Portakal Suyu : Portakal da C vitamini yönünden oldukça zengin bir meyve olup kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır. Limon suyunda yaptığınız gibi 1 litre su içine 1 adet portakalı dilimleyerek gün boyunca tüketebilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir