Lazer Epilasyon Kanser Yapar mı

Lazer Epilasyon Kanser Yaparmı
Lazer Epilasyon Kanser Yaparmı

Lazer Epilasyon Kanser Yapar mı?

[reklam2]

Tüylerinizden kısa zamanda kurtulmanızı sağlayan lazer epilasyon hakkında devamlı tartışılan ve şüphede kalınan konularından birisi de Lazer epilasyon kanser yapar mı? sorusudur.

 

Lazer epilasyon ışınlarının cilde fazla oranda verilmesi sonucunda deride yanık oluşumu meydana gelebilir. Peki bu yanıklar sonucu Lazer epilasyon kansere sebep olur mu?.  Cilde verilen lazer ışınları ne kadar güvenlidir ? Bu soruları açıklamak istedik.

[reklam1]

Lazer Epilasyon Kanser Yapar Mı?

Lazer epilasyon yapılırken verilen ışınların kansere sebep olduğu bulgusuna rastlanılmamıştır. Fakat bu konuda uzman olan doktorlar, bu ışınların kansere yol açmadığını da kesin bir dille ifade edemiyorlar. Bu sebeple, vücuda yararı olan birçok şeyin bir parça da zararı olabilir.

 

Şu ana kadar lazer epilasyon yaptıran kişilerin, daha sonrasında kanser hastalığına yakalandığı tespiti yapılmamıştır. Fakat ileri bir tarihte lazer ışınlarından zarar görmeyeceğiniz anlamına gelmez. Kesin bir şekilde lazer kanser yapmaz demekte yanlıştır.

 

Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra özellikle koltuk altının daha fazla koku yaptığı yaygın olan bir rahatsızlıktır. Bunun sebebinin, ter bezlerinin çalışmasını etkileyen koltuk altı tüylerinin lazer epilasyon ile yakılması olduğu düşünülmektedir.

 

Diğer bir rahatsızlık ise tüylerin ortadan kaybolması yerine daha gür ve daha çok ortaya çıkmasıdır. Bunun nedeni de etkili yapılamayan veya kalitesiz yapılan epilasyondan ya da vücudun epilasyona karşı daha az tepki göstermesinden kaynaklanmakta olduğu düşünülmektedir.

Lazer epilasyon yaptıranların çoğunda, tüylerin daha gür ve sık olarak tekrar çıktığı bilinmektedir.

 

Tamamen güvenlidir diye kesin bir şey söylemeden, lazer epilasyonun dikkatli ve güvenilir yerlerde yaptırılması gerektiğini önemle söylemek isterim. Sağlıklı ve mutlu bir hayat dilerim.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir