Lekesiz Bir Cilt İçin Neler Yapılmalı ?

Lekesiz Bir Cilt İçin Ne Yapmalı
Lekesiz Bir Cilt İçin Ne Yapmalı

Lekesiz Bir Cilt İçin Neler Yapılmalı?

[reklam2]

Cilt bakımı ve temizliği sadece özel günlerde yapılmamalıdır. Cilde düzenli olarak bakım yapılması gerekmektedir. Parlak, pürüzsüz ve lekesiz bir cilde, ancak düzenli bir bakım yapılırsa ulaşılabilir. Cildimiz gün boyunca temiz tutulmalı ve lekesiz bir cilt için düzenli cilt bakımı aksatılmadan yapılmalıdır. Haftada bir yapılan peeling uygulamaları ise lekesiz bir cilt için mutlaka gereklidir. Cilt temizliği ve bakımı hakkında mutlaka yapmanız gereken uygulamaları sırasıyla aşağıda anlattım. Güzel ve canlı bir cilt için bu uygulamaları düzenli bir şekilde aksatmadan uygulamanızı tavsiye ederim.

Lekesiz ve Canlı Bir Cilde Sahip Olmak İçin Yapılması Gerekenler

  • Sabah kalkar kalkmaz yapacağınız ilk iş, yatağınızda 1 – 2 dakika kadar tüm uzuvlarınızı iyice gerdirmek olacaktır. Bu sayede kaslarınız uyarılacak ve dolaylı olarak cildinize taze kan yürüyecektir.
  • Uzuvlarınızı gerdirdikten hemen sonra, eğer imkanınız varsa, yazın veya kışın hiç ayrım yapmadan, mutlaka pencerenizi açıp derin derin nefesler alın. Her sabah düzenli bir şekilde yapacağınız bu 2 – 3 dakikalık nefes alış verişleri ile sindirim sisteminiz, dolaşım sisteminiz ve boşaltım sisteminiz efektif bir biçimde çalışmaya başlayacaktır. Yani tüm organlarınız uyanacak ve cildiniz de canlılık kazanacaktır.

[reklam1]

  • Limonun mucizevi özelliklerini hepimiz biliyoruz. Her sabah bir su bardağı ılık suyun içerisine, bir tane taze sıkılmış limonun suyunu ekleyin ve bu suyu aç karnına için. Bunun neticesinde hem günlük detoks yapılmış olur, hem de iç organlar çalışmaya başlar. Her sabah içilen 1 bardak limonlu su sayesinde cilt canlılık kazanır.
  • Limonlu su içildikten hemen sonra cildinizi tonik ile temizlemelisiniz. Bu sayede bir önceki günden kalan negatif enerji ciltten atılmış olur. Evinizde doğal malzemelerle yaptığınız cilt bakım toniklerini tercih edin.
  • Cilt temizliğini gerçekleştirdikten sonra mutlaka cilt nemlendiricisi kullanın. Unutmayın, nem demek, cildin hayat kaynağı demektir. Sağlıklı bir cilt için nem olmazsa olmazdır. Eğer cildinizi nemden yoksun bırakırsanız çok çabuk yaşlanır. Yağlı ciltler için nemlendiriciler daha dikkatli kullanılmalıdır.
  • Cildinizi nemlendirdikten sonraki uygulama ise cilt serumu kullanmaktır. Cilt serumu kullanmak, genç ve taze bir cilde sahip olmanın şartlarındandır. Özellikle belirli yaşlardan sonra cilt serumunun düzenli olarak kullanılması gerekir. Düzenli kullanılan cilt serumu sayesinde yüzünüzdeki yaşlılık belirtileri azalır, daha genç bir görünüme kavuşursunuz.

78 yorum

  1. Yüzümdeki cildimin yapısı kuru ve pütür pütür. Sürdügüm nemlendiriciler en fazla 2 saat yumşatıyor. Daha sonra yine aynı. Ve geriliyor cildim. Özellikle kış aylarında. Bana yardımcı olur musunuz? Ne yapmam gerekiyor?

  2. mrb benım cıldımde doğumdan sonra cok leke ve benler var bunlar ıçın ne yapmalıyım bana evde yapacagım bır maske tarıfı verebılırmısınız tşk ederim.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir