Nefes Kokusunun Nedenleri ve Çareleri

Nefes Kokusunun Nedenleri ve Çareleri
Nefes Kokusunun Nedenleri ve Çareleri

Nefes Kokusunun Nedenleri

[reklam2]

Nefes kokusu sadece beslenme ile ortaya çıkan bir rahatsızlık değildir. Sadece dişlerden dolayı meydana geldiğini sanmak, ciddi bir hastalığın önüne geçmenizi engelleyebilir.

Nefes kokusu bazı hastalıkların belirtisi de olabilir. Nefes kokusunun nedenlerini bilerek bunun için önlemler almaya başlayabilirsiniz.

 

 

Nefes Kokusunun Nedenleri ve Çareleri

  • Kullanılan bazı ilaçlar nefes kokusuna neden olabilirler. İlaç kullanımı sona erdiğinde nefes kokusu normale döner.
  • Midedeki hazımsızlık problemleri nefes kokusuna neden olmaktadır. Mide rahatsızlığı olan kişilerde nefes kokusu değişikliği meydana gelebilir.
  • Bazı ağız yaraları da nefes kokusunu değiştirmektedir. Ağız yaralarını tedavi ettirmek için doktora başvurmak gerekir. Bademcik iltihapları da nefes kokusuna etki etmektedir. İltihaplar ağızda kötü bir koku yaratır ve bu durum nefesinizi de etkiler.
  • Yapılan bazı yanlış diyet uygulamaları da nefes kokusunda değişiklik meydana getirebilir. Yapılan diyetlerdeki eksik protein alımı da nefes kokusuna neden olmaktadır.

[reklam1]

  • Kansızlık problemi olan kişilerde de nefes kokusu oluşmaktadır. Kansızlıkla meydana gelen nefes kokusu, kan değerlerinin normale dönmesiyle giderilebilir. Bunun için beslenme düzeni sağlanmalıdır.
  • Şeker hastalarının bazılarında da nefes kokusu meydana gelmektedir. Bazı hastalıklar nefes kokusunun başlıca sebeplerini oluşturmaktadır.
  • Sinüzit rahatsızlığı olan kişilerde de nefes kokusu oluşabilir. Burunla bağlantılı olan hastalıklar nefes kokusunu çekilmez kılabilir.
  • Dişlerin çürümesi ve tedavi edilmemesi de nefes kokmasının önemli sebeplerindendir. Çürük dişler tedavi ettirilerek önlem alınmalıdır.

 

Görüldüğü gibi nefes kokusunun bir çok nedeni olmaktadır. Gerekli önlemleri almak için mutlaka rahatsızlık duyulan konularda uzman bir hekime başvurmak gerekmektedir. Bu sayede hem hastalıkların önüne geçilmiş, hem de temiz bir nefese sahip olunmuş olur. Sağlıklı ve mutlu bir hayat dilerim.

9 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir