Selülit Önleyici Yiyecekler ve Selülit Tedavisi

Selülit Önleyici Yiyecekler ve Selülit Tedavisi
Selülit Önleyici Yiyecekler ve Selülit Tedavisi

Vücuttaki bağ dokularında iltihap meydana geldiği durumlara selülit deniliyor. Selülit bir cilt rahatsızlığıdır. Selülit oluşmadan önce ya da oluştuktan sonra, mutlaka beslenmemize dikkat etmemiz gerekiyor.

Selülit Önleyici Yiyecekler ve Selülit Tedavisi

[reklam2]

Birçok kadının sorunu haline gelen selülit, vücuttaki dolaşım bozukluğundan dolayı meydana gelmektedir. Yemek Tarifleri Sitesi olarak selülit hastalığını önlemede büyük rol oynayan yiyecekleri sizlerle paylaşıyoruz. Bu yiyecekleri tüketerek selülit tedavisinde başarılı olabilirsiniz.

Selülit tedavisi önemli bir süreçtir. Bu süreçte mutlaka sağlıklı beslenmeli ve çeşitli spor aktiviteleri yapmalısınız.

Selülit Oluşumunu Önleyen Yiyecekler Nelerdir ?

Turp: Turp 3 farklı renkte bulunur. Selüliti önlemesi bakımından 3’ü de faydalıdır. Vücuttaki ödemin dışarı atılmasını kolaylaştırır.

Pazı: Selülit diyeti yapıyorsanız, pazı vazgeçilmeziniz olmalı. Bağırsaklarınızın hızlı biçimde çalışmasını sağlar ve pazının lif oranı gayet yüksektir.

Az Yağlı Beyaz Etli Balık ve Tavuk Eti: Vücudumuzun ihtiyacı olan proteini bize kazandırırken aynı zamanda vücudumuzun sıkılaşmasını sağlar.

Ispanak: Ispanak kan yapıcıdır, yoğun miktarda lif içerir ve selülit ile mücadelede gayet başarılıdır.

Enginar ve İç Bakla: Enginarı ve iç baklayı aynı öğünde yemek çok faydalıdır. Çünkü bu yiyecekleri beraber tüketmek, karaciğerimizde bulunan safra kanallarını açarak, karaciğerimize detoks yapmış olur.

Yumurta Beyazı: Yumurtanın beyazını yemek çok sağlıklıdır, en önemli faydalarından biri ise vücudumuzun sıkılaşmasında çok büyük bir etkiye sahip olmasıdır.

Tam Buğday ve Kepekli Pirinç: Vücutta kabızlık yapmazlar ve B vitamini içeriği açısından faydalıdır. Kepekli pirinç ve buğdayı rafine olmamış hali ile tüketmeye özen göstermeliyiz.

[reklam1]

 

Hindi Eti: Hindi eti de vücudumuzu sıkılaştırmada çok faydalıdır. Bizi tok tutar ve oldukça geç acıkmamızı sağlar.

Kepekli Ürünler: Beyaz makarna yerine kepekli makarnalar tüketmek, bağırsakları çalıştırdığı için selülit mücadelesinde bize oldukça fayda sağlar. Fakat tam buğday ürünlerini tüketmeyi daha çok tercih etmenizi öneririm.

Yeşillikler: Bol miktarda antioksidan içeren yeşillikler, adeta birer vitamin deposudurlar. Yediğiniz andan itibaren tokluk hissi oluştururlar ve diyetinizde mutlaka olması gereken besinler arasındadırlar.

Bakliyatlar: Bağırsakları faal olarak çalıştıran bakliyatlar, B vitamini ve demir ihtiyacımızı karşılamakta oldukça etkilidir. Vücudumuzun sıkılaşmasında da etkisi olan bakliyatları haftada mutlaka üç kere yememiz gerekir.

Yulaf ezmesi: Bağırsakları çalıştırmakta etkili olan yulaf ezmesi bir çok faydasıyla vücudumuz için tüketmemiz gereken bir besindir.

Taze meyveler: Ara öğünlerimizde yememiz gereken meyveler, tok kalmamız ve metabolizmamızın hızlı çalışması açısından çok önemlidir. Metabolizmamızın hızlı çalışması kan dolaşımımızı hızlandırır. Kan dolaşımının hızlanması da selüliti önler.

Ege Otları, Brüksel Lahanası, Brokoli ve Semizotu: Bu sebzeler vücudumuza detoks yaparak vücuttaki toksinlerin dışarıya atılmasına yardımcı olur.

 

Bu güzel besinleri tüketip, diğer zararlı yiyeceklerden uzak kalarak selülitten kurtulabilirsiniz. Bu besinleri tüketmekle beraber, mutlaka yürüyüş ve çeşitli spor aktiviteleri yapmayı ihmal etmeyin. Hareketsiz bir yaşam sağlıksız bir bedeni ve ruhu beraberinde getirir. Sağlıklı bir ömür geçirmeniz dileği ile.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir