Sinameki Çayı Zayıflamak için Nasıl Kullanılır?

Sinameki Çayı Zayıflamak için Nasıl Kullanılır?

Sinameki kabızlığın giderilmesi için ABD Gıda ve İlaç idaresi tarafından onaylanmış bir bitkidir. Aynı zamanda laksatif yani müshil etkili bir bitki olarak kullanılmaktadır. Sinameki çayının bu etkisinden dolayı zayıflamak isteyenler tarafından oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Bağırsaklara olan faydasının yanı sıra, iştah kesici etkisiyle de tok kalmanızı sağlamaktadır.

Sinameki çayı zayıflamak için nasıl kullanılmalıdır?

  1. Sinameki çayının bir çok farklı çeşidi piyasada satılmaktadır ancak, aktarlardan temin edeceğiniz organik sinameki çayını tavsiye etmekteyiz.
  2. Sinameki çayını hazırlamak için öncelikle 1 bardak içme suyunu kaynatın. Kaynattığınız içme suyu içine 1-2 çay kaşığı kadar kurutulmuş sinameki ekleyin. 5 dakika kadar demlenmesi için bekleyin. Lezzet oluşturması için içine limon ekleyebilirsiniz.
  3. Etkili bir sonuç elde etmek için günde 2 kez tüketmenizi önermekteyiz.
  4. Bu çay ile zayıflamak için beslenme alışkanlıklarınızı da düzene koymalısınız. Yağsız tavuk, balık ve bol yeşillikli salata ile meyve tüketmeniz gerekmektedir. Gün boyunca en az 3 litre su tüketmelisiniz.
  5. Sinameki çayı ile daha kolay zayıflamak için çeşitli egzersizler yaparak destekleyebilirsiniz.

[reklam1]

Sinameki Çayı Yan Etkileri ve Dikkat Etmeniz Gerekenler

Sinameki çayının içindeki Laksatif doz aşımı ile şiddetli yan etkilerle karşılaşabilirsiniz. Laksatif doz aşımı ölümcül sonuçlara kadar gidebilmektedir. Aşırı laksatif alımı vücudunuzdaki potasyumu tüketir. Kullandığınız ilaçlarla ters etki yaratabilir. İçinde barındırdığı kumadin etkisi ile kanama riskini arttırır. Sinameki anne sütüne geçmektedir ancak bebeği etkilemediği açıklanmıştır. Fazla laksatif kullanımı ve bağımlılığı karaciğer hasarına neden olmaktadır. Uzun süre kullanılması tavsiye edilmez. Fazla ve uzun süre kullanılması bağırsakların aşırı çalışmasına neden olur ve çeşitli fonksiyon bozukluklarını beraberinde getirir. Sinameki çayını kullanmak için doktorunuza danışmanız önerilmektedir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir