Şişkinliği Yok Ederek Göbek Düzleştiren Vitaminler

Şişkinliği Yok Ederek Göbek Düzleştiren Vitaminler

Şişkinlik, göze hoş görünmeyen ve herkesin karşılaştığı bir sağlık sorunudur. Şişkinlik yüzünden karnınız olduğundan büyük görünür ve çok fazla rahatsızlık verir. Bu duruma neden olan en önemli sorun, sindirim sisteminin yavaşlatan gıdalar ve vücutta biriken fazla sudur.

Eğer yedikleriniz yüzünden karnınızda büyük bir şişkinlik hissediyorsanız, bu şişkinliği yok edecek ve göbeğinizi dakikalar içinde düzleştirecek vitaminler mevcut. Bu vitaminlerin yer aldığı besinleri tüketerek, göbeğinizdeki şişkinlikten kurtulma şansına sahip olursunuz. Göbeğinizdeki şişkinliği gidermek dakikalar içinde gerçekleşebilir ancak, yağlı bir göbeğiniz varsa bu yağların erimesi bu kadar kısa sürede olmaz. Öncelikle karnınızdaki fazla şişkinliği yok edip, ardından da yağ yakıcı kürleri tüketerek yağlarınızdan da kurtulabilirsiniz.

Şişkinliği Yok Eden Vitaminler

VİTAMİN B6

B6 vitamini vücutta biriken fazla su için savaşır. Modern yaşamın getirdiği kötü beslenme alışkanlıkları yüzünden bu vitamin eksikliği neredeyse %90’lara ulaşıyor. B6 vitamini tüketimi aynı zamanda bakteri ve virüslere karşı savaşarak vücudun bağışıklık direncini arttırır. Kalp hastaları ve hamile kadınlar için son derece faydalı bir vitamindir.

B6 vitamininin en iyi bulunduğu gıda kaynakları: Kümes hayvanları, balık, kepekli tahıllar, ıspanak ve baklagiller.

[reklam1]

VİTAMİN B1

Tiamin olarak bilinen bu vitamin, vücuttaki karbonhidratların parçalanması için büyük önem taşımaktadır. Ayrıca, bu vitamini tükettiğimizde enerji gücümüz artar.  Bunlara ek olarak, kalp ve damar fonksiyonlarını geliştirir, sindirim sistemini hızlandırır ve gaz gibi şişkinlikleri yok eder. Tok tutucu özelliğiyle açlık hissini ortadan kaldırır.

B1 vitaminin en iyi gıda kaynakları: Kepekli gıdalar , yeşil yapraklı sebzeler ve baklagiller.

VİTAMİN B12

B12 vitamini eksikliğinden dolayı karın bölgesinde inflamasyon meydana gelir. Bu durum da ince bağırsaktaki yararlı bakterilerin dengesinin bozulmasına, hazımsızlık ve yavaş metabolizmaya yol açar.

B12 vitamini bulunan en iyi gıda kaynakları :  Deniz ürünleri, süt, peynir, yumurta, kümes hayvanları, sığır eti, ekşi sebzeler.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir