Su İçerek Kilo Vermek için En iyi Öneriler

Su İçerek Kilo Vermek için En iyi Öneriler

Kilo vermek için su içmenin çok büyük önemi vardır. Kolay ve etkili biçimde zayıflamak istiyorsanız, gün içerisinde bol bol su tüketmelisiniz. Su tüketirken de dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var.

Su içerek zayıflamak için su içilecek en iyi zamanları bilmeniz gerekiyor. Su içerek zayıflamak istiyorsanız, aşağıda yer verdiğimiz bilgileri mutlaka not etmelisiniz. Bu detaylara dikkat ederek su alışkanlığınızı arttırabilir ve diyet yapmaya gerek kalmadan kilo vermeye başlayabilirsiniz.

1- Sabah Mutlaka Su İçerek Güne Başlayın

Uyku sırasında vücudunuza biriken toksinleri uzaklaştırmak için güne bol su içerek başlamalısınız. Sabah içtiğiniz su, bağırsakları harekete geçirerek gün içinde metabolizmanızın hızlı çalışmasını sağlamaktadır.

2-  Yemeklerden Önce Mutlaka Su İçin

Son zamanlarda obezite ile mücadele çalışmalarında da verilen en önemli tavsiye; yemeklerden önce mutlaka su içilmesidir. Her yemekten en fazla 30dk önce 500ml kadar su içerseniz, daha az yemek yemiş olursunuz ve yediklerinizin daha hızlı yakılmasını sağlarsınız.

[reklam1]

3- Açlık Hissettiğinizde Su için

Her açlık hissettiğinizde buzdolabının kapısını açmak yerine bir bardak su içerseniz, açlık ve atıştırma duygunuzu bastırmış olursunuz. İçme suyu haricinde, maden suyu da etkili bir çözümdür.

Yukarıdaki tavsiyelere dikkat ederek, kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz. Yurtdışında obezite ile mücadele ekibinin oluşturduğu bir grup katılımcı, bu tavsiyeler doğrultusunda 2 ay içinde çok ciddi kilo kayıplarına ulaştılar. Siz de bu tavsiyelere uyarak kilo verebilir ve olması gereken görüntünüze kavuşabilirsiniz. Bol bol su tüketimini, kendinizi şişirmek olarak görmemeli ve yemeklerden sonra değil önce olarak mutlaka su tüketmelisiniz. Yemek sırasında da şekerli ve asitli içecekler yerine su tüketmeniz önerilmektedir. Kilo vermek için en büyük doğal yardımcınız olan suyu yanınızdan eksik etmeyiniz. Suyu tüketirken, soğuk ve normal ısıda olması farketmiyor. Yeter ki bol bol su tüketiniz.

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir