Süzme Peynir ve Salata ile 7 Günde 5 Kilo Zayıflayın

Süzme Peynir ve Salata ile 7 Günde 5 Kilo Zayıflayın

Süzme peynir, çok az miktarda yağ içermesinden dolayı diyet listelerinin en ideal gıdalarından biri haline geliyor. Bir çok restoranda diyet salata içlerinde süzme peynir kullaıldığını görebilirsiniz. Siz de süzme peynir ve salata tüketerek 1 hafta gibi kısa bir sürede 5 kiloya kadar zayıflama imkanına sahip olabilirsiniz.

Süt ve süt ürünlerine karşı alerjisi olmayanlar için ideal bir diyet listesi olarak hazırlanmıştır. Süzme peynir ve salatalık dediğimize bakmayın. Gün içerisinde farklı besinler de tüketeceksiniz. Şok diyet listeleri grubuna giren bu diyet programı, çok uzun süre uygulanmaması gereken diyet listelerinden biridir. En fazla 1 hafta uygulayın ve ardından 1 haftalık dinlenme süreci geçirin. Dinlenme sürecinde verdiğiniz kiloları geri almamaya dikkat etmelisiniz. Bu diyete başladıktan sonra; yağlı, şekerli, hamur yiyecekleri ve fastfood yiyeceklerini tamamen hayatınızdan çıkarmanızı öneriyoruz. Bunlarla birlikte asitli ve şekerli içecekleri de tüketmemelisiniz.

[reklam1]

Süzme Peynir ile Uygulanan Diyet Programı

Peynir sevenler ve sağlık sorunu olmayanlar için hızlı biçimde zayıflatacak bir diyet programı diyebiliriz. Bu diyet programı ile 1 haftada 5 kiloya kadar zayıflama imkanına sahip olacaksınız.

  • Gün boyunca 200 gram kadar süzme peynir, yeşillikli yağsız, sossuz salata, sebze ve şekersiz meyve tüketilecek. Akşam 18.00’dan sonra herhangi bir yemek, şekerli ve tuzlu gıdalar tamamen yasak.

Kahvaltı : 100 gram süzme peynir ve şekersiz mevsim meyvesi. Bu ikisini karıştırıp salata şeklinde tüketebilirsiniz.

Öğle Yemeği : 100 gram kadar süzme peynir ile birlikte sevdiğiniz yeşilliklerden oluşan bir tatlı kaşığı zeytinyağı eklenmiş salata.

Akşam Yemeği : 1 tatlı kaşığı zeytinyağı eklenmiş, salatalık, domates ve mevsim yeşillikleri içeren salata.

Ya da alternatif olarak; patlıcan, kabak, lahanadan oluşan, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile hazırlanmış ve1 yemek kaşığı kadar lor peynir eklenmiş salata.

  • Gün boyunca toplam 1 tatlı kaşığı kadar bal tüketebilirsiniz. Gün boyunca en az 2 litre en çok 4 litre kadar su tüketmeye çalışmalısınız.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir