Zayıflamak için Kahvaltı Diyeti Önerileri

Zayıflamak için Kahvaltı Diyeti Önerileri

Sadece kahvaltı yaparak zayıflamak, bir çok diyetisyen tarafından önerilmemektedir. Ancak, kahvaltı ile zayıflama diyeti 5-7 gün gibi kısa süreler ile denenebilecek bir diyet olarak karşımıza çıkıyor. Sadece kahvaltı tüketimine dikkat ederek günün geri kalanın da yemek yemeyip kalorisiz ara öğün ve bol bol su tüketerek çok hızlı zayıflayabilirsiniz.

Zayıflamak için Nasıl Kahvaltı Yapılmalı?

1- Kahvaltıyı hazırlarken eklemeniz gereken en önemli besin meyvedir. Meyve bizim kahvaltı kültürümüzde de son zamanlarda yaygınlaşmaya başladı.  Kahvaltıda tüketeceğiniz meyve ile vücudunuzun ihtiyacı olan vitaminleri ve şekeri yeteri kadar almış olursunuz.

2- Kahvaltıda mutlaka yumurta, süt ve peynir olmalıdır. Hayvansal gıdalar, kahvaltı için en önemli besinlerdendir. Bu tür gıdaların da doğal olanlarını tüketmeye özen gösterin.

[reklam1]

3- Kahvaltı da ekmek tüketmeyi tercih edenlerden iseniz, mutlaka buğday veya yulaflı olmasına dikkat edin.

4- Türk kahvaltılarında sıkça yer verilen reçel, sucuk, sosis ve salam türü besinleri maksimum haftada 2 gün tüketin. Bu tür besinler yediğiniz kahvaltının ardından mutlaka tempolu yürüyüş yapın.

5- Kahvaltıda hamur sevenlerden iseniz, sadece kendinizin hazırladığı sebzeli veya peynirli poğaçaları tüketin. Fırın ve pastanelerde yoğun yağ kullanılarak yapılan hamur işlerini tercih etmeyin.

6- Çalışanların en çok tercih ettiği kahvaltı türü simit ile yapılan kahvaltıdır. Siz de böyle iseniz, haftada maksimum 2 gün simitle kahvaltı yapın. Diğer günlerde buğdaylı ekmekten hazırlanmış tost tercih edin. Simitli kahvaltınızı da sadece simitle yapmayın, yanında domates ve peynir tüketin.

7- Kahvaltıda çayı açık ve limonlu olarak tüketin. Mümkünse şeker kullanmamaya çalışın. Bitki çaylarını da tercih edebilirsiniz.

8- Kahvaltı için saat 10:00’u geçirmemeye çalışın.

9- Kahvaltıda müsli tüketmeye özen gösterin.

Zayıflatan Kahvaltı Listesi

  • Haftanın 2 günü; bir çay kaşığı bal ile çavdarlı ekmek yanında da kivi ve yağsız peynir yiyin.
  • Haftada 1 gün; 1 bardak süt ile buğday ekmeği yanında haşlanmış yumurta ve portakal.
  • Haftanın 2 günü; portakal ile nar suyu ve az yağlı peynir yanında 5 adet zeytin.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir